• Miroslav Kolcun

Hluchavka nachová - Lamium purpureum.

Dr. ELF preferuje ručný zber v čistej prírode východného Slovenska, na lúkach kde sa nepoužíva chemický postrek a v okolí sa pestujú iba BIO plodiny. Dnes sme zbierali túto skvelú rastlinu zvanú Hluchavka nachová.

Rastlina má blahodarné protizápalové účinky, ktoré sa využívajú pri liečbe zápalu močových ciest, obličiek a prostaty. Usušený kvet sa pridáva do zmesí spolu s kvetom divozelu, bazy a podbeľu pri liečbe respiračných chorôb – kašeľ, bronchitída, nádcha, chrípka, angína … Čaj z kvetov má upokojujúce účinky, preto ho pijeme pri nervozite a nespavosti. Pomáha pri nepravidelnej menštruácii, tiež v dobe menopauzy a pri rôznych gynekologických problémoch. Hluchavku pijeme aj pri akné a ekzémoch a používame ju aj vo forme obkladov alebo na kúpeľ postihnutých častí pokožky. Sedacie kúpele pomáhajú pri hemoroidoch a mykotických problémoch – tu použijeme celú vňať bylinky, ktorú  dáme do vlažnej vody na celú noc, ráno prihrievame až do bodu varu a vylúhujeme ešte 3 minúty. Potom scedíme do čistej vody do vane.

Recent Posts

See All

Občianské združenie Dr. ELF

Dnes sme podpísali zákonné listiny na založenie občianského združenia pod názvom Dr. ELF. Veríme, že sa nám podarí prispievať našou prácou k zlepšeniu čohokoľvek :-)

lifelongenergy, s.r.o., Stefanikova 4172, 085 01 Bardejov, Slovakia

Business ID: 44963645, VAT: SK2022884864

© Copyright Dr. ELF - lifelongenergy, s.r.o.

  • Dr. ELF - Facebook
  • Dr. ELF - Instagram